כתר בהדפסה דיגיטלית: מהפכה דיגיטלית בענף רפואת השיניים

המהפכה הדיגיטלית לא פסחה על תחום רפואת השיניים וכיום ניתן להכין כתר בהדפסה דיגיטלית שהוא הרבה יותר מדויק ובעל מראה טבעי יותר מאי פעם!

הטכנולוגיה בשירות הרפואה מאפשרת לרופאי שיניים כיום לבצע מגוון טיפולי שיניים מורכבים בקלות רבה יותר, בדיוק רב יותר, תוך שיפור באסתטיות הטיפול. 

כתר בהדפסה דיגיטלית
כתר בהדפסה דיגיטלית

מה זה כתר בהדפסה דיגיטלית?

כתרים לשיניים הם טיפול הדורש מרופא השיניים ליצור כתר חדש לשן או אפילו שן חדשה לגמרי, גשר או פלטה לשיניים בהתאמה מלאה למבנה החך והלסתות וכדומה. כתר בהדפסה דיגיטלית הוא כתר מדויק ביותר הנוצר על ידי סריקת חלל הפה והשיניים בעזרת מצלמה מיוחדת המצלמת את הפה מכל זווית אפשרית מבפנים ומאפשרת לרופא לשלוח להכין במעבדה כתר בהתאמה אישית למטופל עבור כל שן בנפרד בצורה המדויקת ביותר שיכולה להיות.

מתי עושים כתר בהדפסה דיגיטלית?

בעזרת סריקה אינטרה אורלית מבצע הרופא סריקה דיגיטלית במצבים בהם יש צורך בשחזור שן או כאשר יש צורך בהכנת כתר לשיניים הקדמיות או לשיניים האחוריות, עבור כל סוגי השיניים. הדגם הממוחשב הנוצר תודות לסריקה הדיגיטלית מאפשר לרופא השיניים ליצור לאחר מכן כתר אסתטי בעל מידות מדויקות ולהכין אותו מכל חומר מתאים שירצה, זירקוניה למשל, חומר גלם בעל מראה כמעט זהה לחלוטין לזה של השן המקורית.

כתר בהדפסה דיגיטלית מתאים במקרים הבאים:

  • שיקום שיניים מלא – כתר זה מתאים לשיקום שן בודדת, שורה של שיניים או כחלק מבניית גשר לכמה שיניים צמודות או אפילו לכולן.
  • גשר זמני – בטיפולים מורכבים המצריכים כמה שלבים ויצירת גשר זמני, כתר זמני יכול למלא את מקום השן החסרה עד אשר תותקן שן חלופית או גשר קבוע ולמנוע את היצמדות השיניים התומכות והצמודות אליו, תופעה לא בריאה כלל.
  • שחזורי שיניים – במקרים בהם נדרשת השלמה של חלקי שן שבורה או שחזור מלא של שן שתקבל צורה טבעית בעלת צורה, גודל וצבע דומים ככל הניתן לאלה של השן המקורי ושל השיניים הסמוכות.
  • מבנים קרמיים – כתר בהדפסה דיגיטלית יכול להיות פתרון מושלם לכיסוי שתלים דנטליים במקומות שונים בפה בלסת העליונה או התחתונה ובשיניים אחוריות בעלות בסיס שן רחב.

כתר בהדפסה דיגיטלית: יתרונות

כתר בהדפסה דיגיטלית הוא כתר מדויק יותר הנותן פתרון טוב יותר כחלופה או כהגנה לשן, פתרון אסתטי יותר וכן ניתן לייצר אותו במהירות רבה יותר ולהתקין אותו כבר בפגישות הראשונות לאחר יצירתו או אפילו כבר בטיפול הראשון.

כתר בהדפסה דיגיטלית הוא הטיפול המתקדם ביותר כיום והוא מחליף את הטיפולים הקודמים אשר לקחו זמן רב יותר והביאו לתוצאה פחות טובה. בכתרי החרסינה על בסיס מתכת נדרשו כמה פגישות על מנת למדוד וליצור את תבנית הגבס ליצירת דגם הכתר או השן המשוחזרת. כתר בהדפסה דיגיטלית מקצר את התהליך והופך אות מדויק הרבה יותר.

שלבי הטיפול להתקנת כתר בהדפסה דיגיטלית

  1. מדידה – כמו בכל טיפול הכנת כתר, גם בטיפול התקנת כתר בהדפסה דיגיטלית השלב הראשון הוא שלב המדידות רק שכאן הסריקה היא דיגיטלית ומדויקת יותר שכן היא מבוצעת על ידי מצלמה מתוחכמת המייצרת אלפי תמונות בדקה ומצלמת את השן מכל זווית אפשרית ליצירת דגם מושלם במידותיו ובצורתו עבור הכתר החדש.   
  2. יצירת בסיס הכתר – לאחר שקיבלנו את כל הנתונים מצילומי השן אפשר לעבור לשלב הבא, הכנת בסיס הכתר החדש. על סמך הנתונים שהתקבלו ניתן ליצור במעבדה דגם מדויק על בסיס קרמי או חומר אחר בהתאם למיקום השן בחלל הפה. במידה ונמצאת בעיה בגודל או במרווח בין השיניים, תוכנת המחשב מזהה זאת ומסמנת על כך לרופא כך שהוא יכול להימנע מטעויות ומטיפולים חוזרים בשל כתר או שן שנוצרו במידה לא נכונה. מכיוון שמדובר בשיניים קטנות בעלות צורה ייחודית עבור כל אחד, יש צורך לבצע עבודה מדויקת ותהליך הסריקה הדיגיטלית מאפשר זאת ומונע טיפולים חוזרים המצריכים מהמטופל לשוב למרפאת השיניים להסרת הכתר במידה והוא לא מתאים ולחכות תקופה נוספת לשתל או לכתר החדשים.
  3. הרכבה – לאחר יצירת הכתר החלופי ובסיסו ניתן סוף סוף להרכיב את הכתר. במידה והצלחנו לייצר שתל וכתר מדויקים במידות ובצורה נוכל ליהנות מטיפול קצר יותר ולא כואב במהלכו יותקנו השתלים והכתרים הרצויים בין בטיפול בודד עבור שן אחת בלבד או בסדרת טיפולים להתקנת כמה כתרים, גשר חלקי או שלם.

מתעניינים בטיפול הרכבת כתר בהדפסה דיגיטלית? פנו לרופא מומחה בעל ניסיון בטיפולים אלה וקבלו מידע נוסף לגבי משך הטיפול, מהלכו ומחיר הטיפול.

כתר בהדפסה דיגיטלית: הפתרון הטוב ביותר לשיניים קדמיות

אין ספק שטיפול התקנת כתר בהדפסה דיגיטלית הופך את החיים, הן של המטופל והן של הרופא, לקלים יותר. אם בעבר נדרשה סדרת טיפולים ארוכה ומתישה למדידה, ייצור, הרכבה ותיקונים של השתלים והכתרים, הרי שהיום הודות לטכנולוגיית הסריקה המתקדמת ושיטות ייצור הכתר החדישות, ניתן להגיע לתוצאות טובות יותר בזמן קצר יותר.

כתר בהדפסה דיגיטלית נותן מענה מושלם לכל מי שזקוק להשתלת שיניים, שחזור שיניים, התקנת כתר חלופי או גשר. יצירת כתר מדויק והתקנתו באופן בטוח מאפשרים למטופל ליהנות מכתר חזק ועמיד המחזיק מעמד זמן רב יותר בפה לצד השיניים האחרות וגם נראה טוב יותר.

למשל, הכנת כתר זירקוניה בהדפסה דיגיטלית מאפשר למטופל ליהנות מכתרים הדומים ככל הניתן לשיניים המקוריות ומאפשרות לו מלעיסה קלה יותר ומראה אסתטי יותר לשיניים. הדבר בא לידי ביטוי בעיקר בשיניים קדמיות הבולטות יותר ונראות יותר לעין וכיום ניתן ליישר שיניים, לשחזר שיניים, לבנות ולהרכיב כתרים ושיניים חלופיות בקלות רבה יותר מתמיד ולכולנו מגיע ליהנות מכך, בהצלחה. 

Zicronia Crown
Zicronia Crown