כתר זירקוניה שן קדמית: פתרון מצוין לאחר טיפול שורש

כתר זירקוניה הוא פתרון מצוין במקרים רבים כאשר יש צורך למלא שן חסרה, לאחר טיפול שורש, במקרים של החלפת שן שבורה או שן אכולה מעששת ועוד. במיוחד בשיניים הקדמיות, טיפול על ידי כתר זירקוניה הוא הטיפול המועדף שכן חומר הגלם המיוחד בכתר הזירקוניה מאפשר למטופל להתקין כתר שן הנראה ממש כאחת השיניים האמיתיות.

כתר זירקוניה שן קדמית
כתר זירקוניה שן קדמית

היתרון האסתטי של כתרי זירקוניה

אם תביטו מקרוב בפיו של מטופל בעל כתר זירקוניה, יהיה לכם אפילו קשה לזהות שמדובר בשן לא אמיתית, זאת בתנאי שהרופא המטופל עשה עבודה טובה. כתר זירקוניה כאשר הוא מעוצב בצורה ובצבע הנכונים, יכול להוות תחליף מדהים לשן והדבר חשוב במיוחד בשיניים הקדמיות הנראות לעין. יצירת כתר זירוקניה היא אמנות של ממש הדורשת מיומנות עדינה ושליטה בממדי השן כמו גם טכניקה בלקיחת מידות מוקפדת.

טיפולי התקנת כתרי זירקוניה נעשים בדרך כלל על ידי רופאי שיניים או אורתודנטים מומחים באסתטיקת הפה, אשר שולטים בשיטת התקנת הגשר ויכולים להתאים לכל מטופל את הגשר והכתר המתאימים לו בצורה מדויקת.

אפשר לחייך בקלות: התקנת כתר זירקוניה בשן קדמית

טיפול התקנת כתר זירקוניה בשיניים קדמיות מאפשר למטופל ליהנות משן חדשה וחזקה ללא נראות בולטת לעין של בסיס המתכת עליו מותקן כתר הזירקוניה. לאחר הכנת השן המקורית, מתבצעת התקנת הכתר על ידי שינון והשחזת השן, כאשר הרופא המטפל מרכיב לכל שן כתר זירקוניה ייעודי שמידותיו נקבעו מראש בהתאמה ספציפית לאותה שן. הרופא המטפל מדביק את הכתר על גבי שארית השן המקורית והמושחזת ומקבע אותו לשן. כך מתקבל המראה המושלם והטבעי של השן החדשה המוגנת על ידי הכתר המאפשר למטופל ללעוס כמו שצריך ולחייך ללא חשש, בלי לחשוף את בסיס המתכת המשתקף ונראה לעין בכתרים פשוטים יותר.

במרים מסוימים יש צורך ליצור כתר של שלוש כתרים או יותר במקומות בהם יש שן חסרה או במקומות בהם הרווחים בין השיניים גדולים מדי. חומר הזירקוניה וכתר זירקוניה נחשבים יקרים יותר מכתר רגיל בשל איכות החומר והנראות הטבעית שלו. את הטיפול ניתן לבצע אצל רופא שיניים המתמחה בסוג טיפול זה בלבד. 

כל היתרונות בכתר קטן אחד: יתרונות כתרי זירקוניה

כתרי הזירוקניה חזקים, עמידים, אינם פוגעים בחניכיים ונראים מעולה לצד שאר השיניים. בנוסף לכך מבנה הכתר, חומר הגלם ושיטת ההדבקה טובים יותר לבריאות השן, מונעים הצטברות חיידקים בשוליי הכתר ועוד. מבחינה בריאותית ורפואית הם עדיפים בהיותם מסוכנים פחות להצטברות דלקות וזיהומים ומבחינה אסתטית הם נראים טוב יותר – כל היתרונות בכתר קטן אחד ויתרונות רבים נוספים אותם נמנה בהמשך.

סוגי כתר זירוקניה

קיימים כמה סוגי כתרי זירקוניה הנפוצים בטיפול:

  • כתר זירקוניה חרסינה/מתכת – בסיס הכתר מתכתי ועל כן הוא בולט מעט ומשתקף באור חזק שעדיף לעשות בו שימוש בעיקר בשיניים אחוריות שאינן בולטות ביום יום.
  • כתר זירקוניה בעל ציפוי חרסינה בלבד – כתר בו עושים שימוש בעיקר במצבים של שן שבורה או כאשר יש צורך להשלים פיסת שן וכדומה.
  • כתר מחרסינה מלאה – כתר זה מועדף בשיניים קדמיות בשל היותו בעל מראה טבעי ולא ניתן כמעט להבחין בעובדת היותו כתר ולא שן אמיתית.

מהו כתר הזירקוניה?

כתר זירקוניה עשוי מחומר הנקרא זירקוניום שהוא סוג של מתכת אצליה בעלת תכונות המתאימות לעשות בו שימוש במחליף שן. את כתר הזירקוניה מתקינים על גביי שתל או מבנה מחובר לשתל הנוצר לפני כן על ידי הרופא המומחה ומותקן בבסיס השן, בצמוד לחך, היכן שהייתה השן המקרית או על גביה, לאחר שהיא מושחזת ומתאמת לנשיאת הכתר.

יתרונות נוספים לכתר זירקוניה:

יתרונות כתר זירקוניה טמונים באיכות החומר, בקלות העיבוד שלו, צורה וצבע לבן שנהב הדומים למראה ולמבנה השיניים האחרות. כתרי הזירקוניה ידועים גם ברמת החוזק שלהם ובעמידות שלהם ויתרון חשוב נוסף הוא בגוון הכתר דומה לשן מקורית ואינו דוהה לאחר תקופה קצרה כמו בכתרים אחרים ולכן גם חוסך טיפולים נוספים בהמשך.

עוד יתרון של כתר זירקוניה הוא היכולת להתקין אותו על שן ללא צורך בהשחזה רבה מדי, כמו בכתרי המתכת. במקרים של נסיגת חניכיים כתר זירקוניה אינו בולט ויוצר פס שחור הנראה לעין כמו בכתרי המתכת

אין ספק שטיפולי שיניים הם לא עניין נעים במיוחד אך אם כבר אנו מחויבים לבצע אותם ובמיוחד כאשר עלינו לבצע התקנת כתר חדש, כדאי שנשקיע בפה ובשיניים שלנו ולא נתפשר על כתרים זולים וחלשים שגם לא יעשו את העבודה וגם לא יראו טוב בפה. כתר זירקוניה הם הבחירה המועדפת והטובה ביותר שנותנת לשיניים שלנו מענה מושלם, הן מבחינה רפואית והן מבחינה אסתטית.

כתר זירקוניה הוא המילה האחרונה בתחום הכתרים לשיניים. מדובר בכתרים חזקים, עמידים ואסתטיים בעלי תכונות רבות טובות, בריאותיות ואחרות, המאפשרות להם להיות מותקנים בפה המטופל ובעיקר בשיניים הקדמיות ללא הפרעה, הם מחזיקים מעמד זמן רב ללא שינוי גוון ונראים מצוין בפה המטופל, כמעט ללא הבחנה בכך שמדובר בכתרים ולא בשיניים אמיתיות.

זקוקים להשתלת שן או התקנת כתר? בכל מקרה תמיד עדיף לקבל ייעוץ מקצועי מרופא מומחה ולקבל את כל המידע להתאמת סוג הטיפול וסוג הכתר המתאימים לכם ביותר.

כתרי זירקוניה הם אולי יקרים יותר מכתרי מתכת פשוטים, מכתרי חרסינה או מכתרים אחרים, אך הם גם הטובים ביותר ובמצבים מסוימים כמו שן חסרה או שבורה, בעיקר בשן קדמית, הם בגדר חובה שכן אף אחד לא רוצה להסתובב עם שן אחת בולטת שפוגעת במראה הפה והשיניים לתמיד. בחרו בחוכמה. בהצלחה.

Zicronia Crown
Zicronia Crown